top of page
IMG_5829.jpg

Baha ziedu terapija 

     Baha ziedu esences ir maiga, terapeitiska metode ar kuras palīdzību mēs varam atvērt durvis pie sava iekšējā Es. Tas ir ceļš uz savu iekšējo būtību. Tas ir ceļš, kurā iepazīstam sevi un savas emocijas - gan pozitīvās, gan negatīvās.

      Baha ziedi:

  • palīdz pārvarēt negatīvās emocijas;

  • palīdz tikt galā ar dzīves grūtībām;

  • palīdz mums mainīties;

  • palīdz sadzirdēt Sirdsbalsi un sekot Dvēseles aicinājumam;

  • palīdz atgūt iekšējo mieru, būt laimīgiem un veseliem.

     Baha ziedu terapijas metodes izveidotājs un pamatlicējs ir Edvards Bahs (1886-1936), angļu ārsts, imunologs, bakteriologs un homeopāts, kurš uzskatīja, ka veselība ir katra cilvēka paša rokās. Edvards Bahs norādīja ka slimības patiesais cēlonis ir nevis baktērijas, bet gan  nelaimes izjūta un disharmonija, kas rodas, kad personība novirzās no sava patiesā mērķa. Ikviena cilvēka dzīves mērķis ir - būt laimīgam, kļūstot par to, par ko mums lemts kļūt.

     1930.gadā Edvards Bahs atstāja savu ienesīgo privātpraksi Londonā un turpmāko dzīvi veltīja dabas augu meklēšanai un apkopošanai. Viņš izveidoja sistēmu, kas sastāv no 38 augiem. Izmantojot šos augu līdzekļus ikviens cilvēks var sev palīdzēt slimībā, būt vesels un spēcīgs.

 

        Edvards Bahs pētīja cilvēku negatīvos emocionālos stāvokļus, tādus kā dusmas, bailes, panikas lēkmes, greizsirdību, dažādas pieķeršanās, īpašnieciskumu, drosmes trūkumu, satraukumu, nepacietību un daudzus citus. Pētījumu rezultātā viņš izveidoja 38 dažādu negatīvo emocionālo stāvokļu sistēmu, kurus var līdzsvarot ar ziedu līdzekļu palīdzību. Šīs terapijas rezultātā negatīvie stāvokļi pamazām izzūd, dodot vietu pozitīvajiem. Piemēram, ir cilvēks, kuram ļoti patīk par citiem rūpēties, bet kurš, tai pat laikā, ir uzmanību pieprasošs un īpašniecisks. Tāds nevienam nepatīk, cilvēki no viņa izvairās, negrib pieņemt palīdzību. Spēcinot sevi ar Cigoriņa ziedu līdzekli, cilvēkam pamazām uzmanība "pārslēdzas" no sevis uz apkārtējiem, ļaujot rūpēties par citiem, kas viņam sagādā prieku, un būt gandarītam, negaidot, ka citi dos kaut ko pretī. Vai cits piemērs, cilvēkam nav skaidrs ko dzīvē darīt, viņš ļaujas pašplūsmai un nevar atrast savu aicinājumu, tad, Lāčauzas ziedu līdzeklis var stiprināt mērķtiecības sajūtu. Un pēc kāda laika cilvēkam domas noskaidrojas un sāk parādīties idejas, kam šobrīd pievērsties.

          Edvarda Baha izveidotā ziedu līdzekļu sistēma sastāv no 38 dažādiem augiem, kurus viņš pētīja, testēja un pakāpeniski iekļāva savā dziedinošo augu sarakstā. Šie augi ir sadalīti trīs lielās grupās:

     Divpadsmit Dziednieki: Agrimony (Parastais ancītis), Cerato (Vilmotas ceratostigma), Clematis (Baltais mežvītenis), Chicory (Parastais cigoriņš), Centaury (Čemuru augstiņš), Gentian (Rūgtā drudzenīte), Impatiens (Puķu sprigane), Mimulus (Lāsainā pērtiķmutīte), Rock Rose (Naudiņu saulrozīte), Sclerantus (Vasaras žultzālīte), Vervain (Ārstniecības verbēna), Watwr Violet (Purva sermulīte).

        Septiņi Palīgi: Gorse (Eiropas ulekss), Heather (Parastais virsis), Rock Water (Dziedinoša avota ūdens), Oak (Parastais ozols), Olive (Eiropas olīvkoks), Vine (Īstais vīnkoks), Wild Oat (Zarainā lāčauza).

       Otrie Deviņpadsmit: Aspen (Parastā apse), Beech (Parastais dižskābardis), Crab Apple (Mežābele), Chesnut Bud (Parastās zirgkastaņas pumpurs), Cherry Plum (Kaukāza Plūme), Elm (Anglijas goba), Holly (Aslapu ilekss), Honeysuckle (Parastais vīteņsausserdis), Hornbeam (Parastais skābardis), Larch (Eiropas lapegle), Mustard (Tīruma sinepe), Pine (Parastā priede), Red Chesnut (Sārtā zirgkastaņa), Star of Bethlehem (Čemuru baltstarīte), Sweet Chesnut (Ēdamā kastaņa), Walnut (Īstais riekstkoks), White Chesnut (Parastā zirgkastaņa), Wild Rose (Suņu roze), Willow (Baltais vītols, šķirne "Vitellina").    

 

      Es šo metodi esmu apguvusi un sekmīgi praktizēju jau no 2011.gada. Konsultēju un klientiem veidoju dažādas šo līdzekļu kombinācijas.

       Metodes būtība ir, nevis cīnīties ar iekšējo negatīvo emociju, bet vairot un un papildināt pozitīvo. Līdz ar to, stiprinot pozitīvo, negatīvais pamazām zaudē savu spēku.

53382710-CA0E-450C-A04A-2B7994231A6C.jpe

Konsultācija ilgst aptuveni vienu stundu.

         Sarunas laikā klients izstāsta savu situāciju. Kāpēc ir ieradies un kas viņa dzīvē šobrīd traucē. Uzdodot precizējošus jautājumus, es pamazām noskaidroju tieši kuri negatīvie emocionālie stāvokļi šobrīd ir aktivizējušies.

 

      Sagatavoju individuālo baha ziedu maisījumu 30ml pudelītē, kas klientam turpmāko 2-3 nedēļu laikā ir jālieto 4 reizes dienā pa 4 pilieni zem mēles.

      Baha ziedu maisījumu sagatavo, izmantojot avota ūdeni, kuram pievieno pāris pilienus no attiecīgās augu esences. Kopumā maisījumā var kombinēt līdz 7 dažādiem augiem. 

    Lai jaunā emocionālā sajūta stabilizētos, baha ziedu līdzekļus vajadzētu lietot vismaz trīs mēnešus. Šajā laikā individuālā maisījuma sastāvā konkrētie augi var mainīties. Ja klients jūt, ka bijušās problēmas vairs nav aktuālas, bet tagad ir aktualizējies kas cits, tad tiek izveidots jauns individuālais maisījums. Baha ziedu esences "strādā" uz konkrēto brīdi. Jo arī emocijas mums mainās ļoti bieži. Ja kāds individuālais maisījums ir bijis aktuāls pirms pusgada, tad visdrīzāk šis sastāvs nebūs vairs aktuāls pēc tik ilga laika perioda.

 

       Ja vēlies, lai baha ziedu līdzekļi palīdz arī tev, tad piesakies uz konsultāciju. Šobrīd konsultēju attālināti, izmantojot dažādas interneta platformas. Sagatavotos ziedu līdzekļu individuālos maisījumus nosūtu ar omniva vai atdodu tieši rokās, ja dzīvesvieta ir "pa ceļam". 

           

Konsultācijas maksa ir 50 EUR, kas ietver vienu individuālo maisījumu.

Individuālā maisījuma sagatavošana (atsevišķi) ir 5 EUR.

 

Piesakies konsultāciju sadaļā vai raksti man e-pastā.

 

 

Mīlestībā,

Inese   

bottom of page