top of page

Es esmu mans unikālais Es.

6.Nodarbība

Agrā jaunība. Vecuma posms no pubertātes sākšanās līdz aptuveni 26 gadu vecumam.

Pusaudžu perioda tests šeit

Šajā vecuma posmā veidojas personības identitāte. Unikalitāte pretstatā sajauktām lomām, kopijām un programmu atkārtojumiem.

Attīstās ļoti svarīga spēja - uzticēties sev. Personība veido savu īpašo identitātes nospiedumu. Kā zīmogu pasē vai personas kodu. Nevis to, kurš ir piešķirts vecākiem piereģistrējot jaundzimušo dzimtsarakstu nodaļā. Bet to personības īpašību kopumu, caur kuru skatīsim un veidosim visu dzīvi. 

Trenējam reģenerācijas spēju. Būt kā Fēniksam, kurš atdzimst no pelniem. Un attiecību lauciņā musu galvenais uzdevums ir izveidot un realizēt neatkarību no ģimenes. Jo līdz ar pubertātes iestāšanos bērnība faktiski beidzas.

Pubertāte ir pirmā nopietnā krīze. Un vienlaicīgi arī pilnīgi normāls pieaugšanas posms. Šajā periodā ir sekmīgi jāapvieno visas dažādos vecuma posmos iegūtās kvalitātes.

 

Šajā periodā ir jāizveido 2 galvenie pašidentifikācijas virzieni:

! Attiecību sfērā. Kā mēs turpmākajā dzīvē veidosim attiecības un kāda būs mūsu kā personības komunikācija ar apkārtējiem cilvēkiem un partnerattiecībās. Tā ir mūsu mīlestības telpa;

! Pašrealizācijas sfērā. Tā ir mūsu darba sfēra.

Un šis posms, paaugstinātas, līdz šim neizjustas hormonu darbības rezultātā arī pilnīgi harmoniskam un veselam iekšējam bērnam ir grūts un sarežģīts. Komplektā ar visām iekšējām traumām tas rada viesuļvētrai līdzīgu efektu. Trako pusaudzību.

Psiholoģiskie uzdevumi ar ko jātiek galā:

! Ambivalence. Pārdzīvojuma diveājdība. Kad kaut ko mīl un ienīst vienlaicīgi. Pretrunas un emociju šūpoles.

! Distancēšanās no vecākiem. Jaunietim iekšēji jārada konflikts, kas pašu "izmet no ligzdas". Palīdz draugu kompānijas, kuras "aizstāj" vecākus.

! Nodarbošanās. Kam veltīt laiku? Ar ko nākotnē nodarbošos? Bērnības sapņi sāk iegūt reālus mērķus. Vai arī sabrūk.

! Vientulība. Ir parādījusies spēja domāt abstrakti, iztēloties, filozofēt par dzīvi. Nākotnes apcerēšana. Tas ir it kā būt prom no sevis. Atmodusies seksualitāte dara sevi svešu pašam  sev, jo nekas tāds līdz šim nav piedzīvots.

! Seksualitāte. Vairošanās instingts dzīvo pats savu dzīvi. Sajūtas "rauj nost jumtu". Sava dzimuma apzināšanās un vajadzība vairoties, ir uzreiz nākošais raksturlielums pēc tā, ka esam cilvēki.

! Konceptualizacija. Spēja domāt abstrakti. Salīdzināt divus pretrunīgus jautājumus. Līdz šim mēs domājām tieši. Tagad varam apcerēt dažādas profesijas, lēmumus, sekas, sapņot, idealizēt. Sekot elkiem, idejām, audzēt sevī kā pozitīvo, tā negatīvo.

! Narcisisms. Stundām sevi pētīt un aplūkot spogulī ir normāli. Tā ir daļa no sevis pieņemšanas. Pieaugšanas pārmaiņu novērošana.

! Komunikācija. Vientulības sajūta raisa vēlēšanos un vajadzību komunicēt ar vienaudžiem. Sarunas var ilgt stundām. Tās palīdz justies iederīgam un piederīgam. Iekļautam.

! Eksperimentēšana. Robežu pārkāpšana. Spēja un vēlēšanās to darīt. Dažādu lomu izmēģināšana un pielaikošana sev pirms galīgās identitātes izveidošanas.

 

Kopumā ņemot jaunība (pusaudzība) ir visu iepriekšējo bērnības stadiju integrācija un reformēšana. Tā ir visu spēcīgo īpašību apkopošana. No šīm pārmaiņām izaug jauna identitāte.

 

Sestās nodarbības "Es esmu mans unikālais Es" video

     Nobeigums

Ar šo nodarbību ciklu esmu dziedinājusi savu iekšējo bērnu. Un varu droši apgalvot, ka viss, ko pieredzējām bērnībā, atbalsojas katrā šodienas dzīves notikumā. Jo šodiena ir mūsu vakardienas atspulgs. Bet rītdiena būs tāda, kādu to izvēlamies šodien. Un vienīgā diena, kad kaut ko varam mainīt, ir šodiena. Šis mirklis. Izvēle būt drosmīgam un mīlošam. Dot sev iespēju izdziedināt un pieņemt sevi patieso. 

Dziedinot sevi, sadraudzējoties ar savu iekšējo bērnu, samīļojot to, un atveroties pasaulei, esmu atradusi savu pazaudēto prieka avotu. Un dzīve mainās. Ne tikai mana attieksme kādā situācijā, bet pašas situācijas. It kā pasaule būtu ieguvusi pilnību, bagātāku krāsu paleti un iedevusi atbildes uz daudziem, daudziem jautājumiem. 

Arī tad, ja ir sajūta, ka negribas vai ir bailes pieskarties bērnības notikumu atmiņām, saņemies visu drosmi un dod sev iespēju. Dodies atpakaļ bērnībā. Ja gribi kļūt laimīgāks, ieskaties tur. Dod sev spārnus un atveries lidojumam. Piedzīvojumi turpnās. Katru dienu var izvēlēties izdzīvot  kā savu laimīgāko dienu. Tas ir tā vērts!

Ja nepieciešams atbalsts, skaidrojumi vai vēlies dot sev vairāk, tad

piesakies individuālai sesijai vai raksti epastā laikalinijas@gmail.com 

 

Paldies, ka esi :):)

Paldies, ka palīdzi sev izaugt :):)

Mīlestībā,

Inese  

bottom of page